Fr | Nl

Nieuwsbrief


WWF Kids


  • Homepage >
  • Onze strijd voor de bossen

Onze strijd voor de bossen

50 jaar strijd voor de bossen

Sinds het begin van WWF strijden we om de bossen te beschermen. We werken daarvooor op alle niveaus.

Wat is ons doel?

In 2020:

  • Verliezen we geen bos meer door ontbossing;
  • Wordt de kwaliteit van het bos beschermd.

Hoe gaan we dit doel bereiken?

Door ons lobbywerk zijn er vandaag strenge wetten tegen de illegale houtkap.

We promoten ook duurzaam bosbeheer en certificering.

We leiden terreinprojecten in Centraal-Afrika, Borneo, het Amazonewoud… Overal worden bossen bedreigd.

plantations  

 

Ons herbebossingsproject in Congo heeft het leven van Bagurinzira Rwajekare en de andere planters veranderd. Met onze hulp kon Rwajekare zijn plantage uitbreiden, een huis bouwen en 5 van zijn kinderen naar school laten gaan. Door hen te helpen nieuwe bomen te planten, beschermen we de bossen van de berggorilla’s.
» Ontdek hier het verhaal van Bagurinzira Rwajekare

     
 chimpanzé    

Ferdinand Mbambi-Mbuma is een oud-jager en werd een van de eerste ecogidsen van de provincie Neder-Congo. Zijn rol is niet beperkt tot het volgen van de gorilla’s en de chimpansees. Hij vertelt de andere dorpelingen ook hoe belangrijk het is om het bos te beschermen.
» Ontdek hier hoe Ferdinand Mbambi-Mbuma zijn leven heeft veranderd

     
 café    

Prapto is fier op zijn “groene en eerlijke” koffie. Dankzij ons terreinproject moeten de koffietelers niet langer hout kappen om illegale koffie te planten. Het bos van het Bukit Barisan Selatan Park in Borneo wordt beter beschermd, en ook de tijgers, olifanten en neushoorns die er leven.
» Ontdek het verhaal van Prato en zijn “groene en eerlijke” koffie

     
 baim bébé orang-outan    

Baim is een bolletje roestkleurig haar van 60 cm. Deze jonge orang-oetan werd gered van de stropers. Zij dringen steeds dieper en dieper in de bossen via de wegen die er worden aangelegd. Met de Dayakstammen herstellen we de verbindingswegen tussen de bossen en beschermen we de orang-oetans.
» Ontdek het verhaal van Baim en zijn redders

     
 poivre et panda    

Youxing He was een gewone dorpeling in Centraal-China. We hebben hem geholpen om een contract van meer dan 300 000 euro af te sluiten met Carrefour, om de pepers van zijn organisatie te verkopen. De leden van zijn organisatie worden zo eerlijk betaald voor hun product en moeten zich niet langer richten tot de beschermde bossen van de panda’s voor hun inkomsten (medicinale planten, verwarmingshout…).
» Ontdek hoe de pepers van Youxing He de panda’s beschermen

De nieuwsbrief

Meld je aan om het laatste nieuws over WWF België te ontvangen

Ik steun WWF

Door lid te worden ondersteunt u de projecten van WWF-België.
Word lid