Bedreigde soorten Tijgerwelpjes gespot in bedreigd bos maandag 9 mei 2011 In Indonesië heeft WWF in een periode van 2 maanden 12 tijgers geteld, in Bukit Tigapuluh (Centraal-Sumatra). Onder deze tijgers zijn twee moeders met jongen. Een videocamera in hetzelfde gebied is erin geslaagd drie jonge tijgertjes te filmen terwijl zij spelen met een blad. De beelden werden genomen door camera’s die geactiveerd worden door infraroodsensoren. “Ons team was erg blij toen ze 47 tijgerfoto’s ontdekten op onze camera’s. Aan de hand van deze beelden konden we zes verschillende tijgers identificeren,” zegt Karmila Parakkasi, die het tijgeronderzoek in Sumatra leidt. “Het was het grootste aantal tijgers en tijgerbeelden die ooit ontdekt werden in de eerste maand van een onderzoek. En de resultaten van de tweede maand waren nog indrukwekkender. Er werden niet één, maar twee tijgerfamilies ontdekt. Nog eens 6 tijgers erbij!”
De bossen waar de beelden genomen werden, worden ernstig bedreigd omdat ze zich in een concessie van de houtindustrie bevinden. Ze bevinden zich nochtans in één van de 6 belangrijke tijgergebieden die de Indonesische overheid in november beloofde te beschermen, tijdens de Tijgertop in Rusland. Wanneer de eigenaar van de concessie toestemming krijgt van de overheid zullen zij de bomen beginnen te kappen.
“Deze video bevestigt het enorme belang van deze bossen,” zegt Anwar Purwoto, directeur van het Bossen- en Soortenprogramma van WWF-Indonesië. “Wij roepen de consessies in de regio op om hun plannen op te bergen en deze belangrijke bossen te beschermen.“
Men schat dat er nog 400 ernstig bedreigde Sumatraanse tijgers over blijven in het wild. Het bewijs van drie levende welpjes is extreem zeldzaam, benadrukken onze tijgerexperts. Er blijven wereldwijd slechts 3 200 tijgers over. Wij verzamelen politieke, financiële en publieke steun om het aantal wilde tijgers te verdubbelen tegen 2022.
De video van de tijgerwelpjes kan je hier bekijken. |